frgbdeplitau
2285

Zespół Zarządzania

Ibrahim Najafi (Dyrektor Generalny)

Ibrahim dołączył do firmy w 1998 roku, a do Zarządu wszedł w 2000. Od tego czasu wyznacza kierunki rozwoju dla zespołów odpowiedzialnych za tworzenie i prowadzenie najnowocześniejszych i najefektywniejszych zakładów produkcji lodów, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w wielu miejscach Europy. Od roku 2009 pełniąc funkcję Dyrektora Generalnego ds. Europy był odpowiedzialny za wzrost i rozwój działalności w Niemczech, Francji i w Polsce, a w styczniu 2014 roku przejął stanowisko Dyrektora Generalnego Grupy. Ibrahim ogromnie lubi wszelkie wyzwania, z którymi na swoim stanowisku ma do czynienia każdego dnia. Poza pracą Ibrahim z upodobaniem dba o swoją kondycję, biega, jeździ na rowerze, gra w koszykówkę a także podróżuje. Poza tym lubi majsterkować i we wszystkich projektach bardzo wyraźnie widoczne są jego zdolności techniczne i dążenie do perfekcji. Jego ulubiony produkt R&R to rożek Smarties.

Andy Finneran (Dyrektor finansowy Grupy)

Początkowo był dyrektorem Treats Group plc, która połączyła się z Richmond w 1998 roku. Andy słynie z perfekcjonizmu w odniesieniu do liczb. Dołączył do Treats w 1991, gdy obroty firmy wynosiły zaledwie 12 mln funtów i niesamowity wzrost, jaki firma odnotowała od tego czasu powoduje, że z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do jej dalszych sukcesów. W 2006 roku otrzymał nagrodę dla „Dyrektora Finansowego Roku” w Yorkshire po wycofaniu Richmond Foods plc z giełdy i sprzedaniu jej firmie Oaktree i powtórzył ten sukces w roku 2013 po sprzedaży firmy na rzecz PAI. Andy wierzy, że sukces zależy od jasnej strategii, prostych zasad działania i pracy zespołowej, dzięki czemu firma buduje korzystne środowisko pracy i osiąga zyski. Uważa też, że poczucie humoru przyczynia się do sukcesów zespołu, chociaż sam często jest obiektem żartów Ibrahima! Andy jest trochę uzależniony od sportu, jego hobby to rugby, wyścigi konne, golf, piłka nożna (zwłaszcza w wykonaniu Manchester United oraz Grimsby Town). Z radością też finansuje życie studenckie swoich trzech synów. Jego ulubione produkty R&R to nowość Milka na patyku, kanapka Oreo, Crunchie Blast oraz Del Monte o smaku malinowym.

Phil Griffin (Dyrektor Grupy ds. marketingu)

Phil dołączył do R&R w 2001 roku przechodząc z Northern Foods i pełnił różne funkcje w dziale handlowym, a w 2008 objął stanowisko Dyrektora ds. Marketingu na Wielką Brytanię. W roku 2012 przejął obowiązki w odniesieniu do całej grupy, zajmując się planami zrównoważonego wzrostu biznesu w Europie. Jego miasto rodzinne to Liverpool, ale zadomowił się w Yorkshire podczas studiów na Uniwersytecie w Leeds. Ukończył studia podyplomowe w zakresie biznesu na Uniwersytecie Nottingham Trent. Phil w przeszłości grał półprofesjonalnie w rugby, a obecnie jest zapalonym rowerzystą i spełnionym ojcem trójki dzieci.  Jego ulubiony produkt to Kelly’s Dairy Vanilla!

Mike Fraine (Dyrektor ds. Sprzedaży)

Mike pracował w Richmond już od 1990 roku, do Zarządu wszedł w 1996 a w 1998 roku uzyskał awans na stanowisko Dyrektora Sprzedaży. Ze względu na pełnione funkcje Mike może trafnie określić kluczowe czynniki, które spowodowały sukces spółki. Jego zdaniem o powodzeniu zadecydował doskonały zespół ludzi działających zgodnie z silną i wyraźnie określoną strategią przy wsparciu posiadającego wizję kierownictwa; zespół kierujący się ambicją, uporem, elastycznością oraz ciągłym apetytem na więcej. W wolnym czasie Mike grywa w golfa, dba o kondycję, lubi oglądać swojego syna podczas rozgrywek sportowych i kibicuje drużynie piłkarskiej Manchester City.  Jego ulubiony produkt R&R to Tesco Finest Freshly Squeezed Orange Juice Lolly.

Sam Wrist (Dyrektor Grupy ds. Integracji)

Sam zasilił szeregi produkcyjne R&R w maju 1996r.  Wyspecjalizował się w rozmaitych obszarach produkcyjnych, po czym przejął wiodące role w zarządzie fabryki, w 2007 roku powierzono mu stanowisko Managera Operacyjnego w UK. 

Jego współpraca z R&R przybierała różne formy, Sam zdobywał umiejętności  zarówno z zakresu zarządzania oraz operacyjnego, na który składały się innowacje, finanse oraz tematy  techniczne, aż po dystrybucję. Najważniejsze stało się  podejście, aby zespoły współpracowały zarówno w tych niespodziewanych jak i planowanych wydarzeniach.

Do Zarządu Grupy dołączył w 2013 roku, jako Dyrektor Operacyjny UK, odpowiedzialny za wszystkie działania operacyjne w trzech brytyjskich fabrykach R&R mieszczących się w North Yorkshire, Lancashire oraz Cornwall.

W kwietniu 2015 roku został mianowany Dyrektorem Grupy ds. Integracji, gdzie jego  głównym zadaniem jest wprowadzanie nowych rozwiązań dla jak najlepszego połączenia  efektywnej pracy z praktyką na najwyższym poziomie.

W wolnym czasie Sam pracuje nad swoją  kondycją próbując swoich sił w różnych dziedzinach sportowych oraz spędza czas ze swoja partnerką oraz dwójką dzieci. Pasjonuje się również aranżacją wnętrz. Obecnie Sam studiuje MBA na Uniwersytecie Napier w Edynburgu.

Ulubionym produktem R&R Sama jest kanapka Oreo.

Peter Pickthall (Dyrektor Grupy ds. Zasobów Ludzkich)

Peter pełni funkcję dyrektora od 2001 i dokłada starań, aby spółka traktowała wszystkich sprawiedliwie, zapewniała bezpieczne środowisko pracy oraz dbała o podnoszenie umiejętności pracowników poprzez szkolenia. Jego zdaniem stworzenie pracownikom okazji do rozwoju i doskonalenia przyczynia się do ich satysfakcjonującej kariery zawodowej w spółce. Ponadto Peter w swojej pracy dba o to, aby spółka funkcjonowała odpowiedzialnie względem środowiska i ograniczała emisję dwutlenku węgla. W wolnych chwilach i w miarę możności Peter uprawia żeglarstwo. Jego ulubiony produkty R&R to Mivvi oraz produkty mleczne Kelly Cornish.

Gotthard Kirchner (General Manager Germany)

Gotthard dołączył do R&R w 2014 roku, ale w branży lodowej pracuje odkąd skończył 16 lat, zaczynając w lodowej firmie swoich rodziców. Po otrzymaniu tytułu dyplomowanego ekonomisty (dyplom uniwersytecki) i doktoratu, był odpowiedzialny za prowadzenie Rosen Eiskrem od 1990 do 2013 roku. Przez ostatnie 12 lat prowadził również jednoosobową działalność gospodarczą. Kiedy sprzedał swój biznes - dołączył do grupy R&R Ice Cream jako Dyrektor Generalny Niemiec. Jego wieloletnie doświadczenie na rynku lodów oznacza, że posiadł dogłębną wiedzę branżową w krajach niemieckojęzycznych oraz dysponuje wieloma kontaktami na wysokim szczeblu w całej europejskiej branży spożywczej. Z dala od pracy, rodzina stanowi dla niego priorytet. Kocha też jazdę na nartach, grę w golfa i kibicowanie klubowi piłkarskiemu Borussia Mönchengladbach. Jego ulubiony produkt R&R to Landliebe Yoghurt.

Fabrice Ducasse (Dyrektor Krajowy - Francja)

Fabrice dołączył do R&R w 2011 roku, gdy spółka Pilpa połączyła się z Rolland R&R France. Do Zarządu wszedł w grudniu 2013 po uzyskaniu awansu na stanowisko Dyrektora Krajowego dla oddziału we Francji. Ponadto nadal nadzoruje sprzedaże i marketing. Wcześniej Fabrice pełnił funkcje kierownicze ds. sprzedaży i marketingu w firmach działających w różnych sektorach przemysłu spożywczego, takich jak przetwórstwo mleczne, mrożonki i lody. Z entuzjazmem podejmuje takie zadania jak praca w zespole, wdrażanie strategii i wprowadzanie innowacji produktowych do sektora. Pochodzi z Bordeaux, a obecnie mieszka z rodziną w południowo-zachodniej Francji; lubi podróżować i poznawać różne kultury. Jego ulubiony produkt R&R to Milka na patyku.

Pietro Monaco (Dyrektor Operacyjny)

Pietro dołączył do R&R w 2013 roku, a do Zarządu w 2014. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w firmach produkujących lody, gdzie odpowiedzialny był za zarządzanie kategoriami produktów, łańcuchy dostaw, integrację działań i technologie produkcji. Pietro ma wykształcenie techniczne i był mocno zaangażowany w kilka wydarzeń o przełomowym charakterze dla branży. Chętnie podejmuje wyzwania takie jak motywowanie ludzi do osiągania najlepszych rezultatów oraz dbanie o to, aby ambitne plany R&R dotyczące wzrostu były realizowane. Poza pracą Pietro lubi biegać, pływać i spędzać czas z rodziną.  Jego ulubiony produkt R&R to rożek Oreo.

Antonio Mazzesi (Dyrektor Sprzedaży i Marketingu na Włochy)

Antonio dołączył w tej roli do R&R w październiku 2014 roku. Wcześniej, przez 12 lat pracował w Unilever w dziale lodów i mrożonek, był odpowiedzialny za nowoczesne kanały handlu oraz zarządzanie kategoriami produktów.

Antonio spędził także 11 lat z Ferrero, wiodącym Włoskim producentem marki czekolady i wyrobów cukierniczych oraz największym producentem czekolady na świecie. Tutaj pełnił funkcję Europejskiego Dyrektora Sprzedaży, pracując przy tym blisko właściciela Michele Ferrero nad rozwojem kategorii lodów. 

Bardzo lubi uprawiać oraz oglądać sporty takie jak piłka nożna, tenis oraz żeglarstwo, a także lubi spędzać czas z rodziną, w szczególności z trojką swoich dzieci.

Jego ulubionym produktem R&R jest mini rożek Milka.

Janusz Szwaracki (Operations Poland)

Janusz w biznesie lodowym pracuje od 1999 roku jako Dyrektor Fabryki i Członek Zarządu znanej polskiej firmy Zielona Budka. Poprzednio przez 14 lat pracował w przemyśle mleczarskim zdobywając doświadczenie z zakresu technologii procesu, produkcji i działalności operacyjnej. W 2004 roku Zielona Budka stała się częścią Grupy R&R Icecream. Obecnie Janusz odpowiedzialny jest za działalność operacyjną R&R Polska. W szybko rozwijającej się firmie zmotywowany zespół ukierunkowany na jasno określone cele jest gwarancją sukcesu i zadowolenia z pracy. Budowanie zespołów w różnych obszarach działalności operacyjnej daje Januszowi największą satysfakcję. W czasie wolnym od pracy Janusz gra w tenisa stołowego, czyta książki i podróżuje. Jego ulubionym produktem jest kanapka Oreo.

Zbigniew Dyśko (Country Manager Sales & Marketing Poland)

Zbigniew dołączył do firmy R&R w październiku 2014 i objął stanowisko Country Manager Sales & Marketing Poland-Członek Zarządu. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska kierownicze w firmach Schoeller oraz Nestle Ice Cream będąc odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i dystrybucję produkowanych lodów. Z entuzjazmem podejmuje ambitne zadania związane z realizacją strategii firmy, wprowadzenia ciekawych innowacji produktowych oraz pracą w zespole. Poza pracą Zbigniew lubi słuchać muzyki, budować dla pasjonatów audio wzmacniacze high-end i spędzać czas z rodziną. Jego ulubiony produkt R&R to Happy Twist na patyku. 

Derek Yates (Dyrektor Grupy ds. Zaopatrzenia i IT)

Derek dołączył do firmy w 1995 roku po ukończeniu Uniwersytetu Leeds w dziedzinie inżynierii chemicznej. Początkowo jako pracownik biurowy, poszerzył swoją wiedzę i zdobył cenne doświadczenie na różnych stanowiskach,  włączając w to inżynierię oraz badania i rozwój. W 2005 roku został kierownikiem zaopatrzenia na Wielką Brytanię. Po krótkiej karierze odszedł z R&R, aby w końcu powrócić do Europejskiego oddziału  firmy w 2006 roku. W 2015 został wyznaczony na Grupowego Dyrektora ds. Zaopatrzenia i IT.

W wolnym czasie Derek lubi spędzać czas z rodziną, relaksuje się czytając książki oraz chodząc do teatru. Ulubionym produktem Derek’a  jest YooMoo jogurtowy lód na patyku o smaku tropikalnym.  

Neil Millan (Dyrektor ds. Zarządzania Personelem i Talentami na Europę)

Neil dołączył do nas w czerwcu 2015 roku. Podczas długoletniej współpracy z firmą Nestle zdobył szeroki oraz różnorodny zakres doświadczeń zajmując kluczowe stanowiska w dziedzinach Zarządzania Zasobami Ludzkimi zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na terenie Europy, jedną z czołowych ról było stanowisko Dyrektora do Spraw Zarządzania Zasobami Ludzkimi w ich brytyjskim oddziale. Po raz pierwszy Neil nawiązał kontakt z RR/ Richmond w momencie nabycia przez koncern RR lodowego oddziału Nestle, pełnił on wtedy funkcję kierownika Działu Personalnego. Swoje doświadczenie oraz bogatą wiedzę w zakresie zarówno zarządzania zasobami ludzkimi, jak i rozwijania  talentów w  produkcji, sprzedaży oraz przemyśle zdobył podczas pracy  w Nestle w  Croydon, a następnie w Głównym Oddziale Nestle w Szwajcarii. Neil z zaangażowaniem podejmuje wyzwania, jakie stawia przed nim Grupa RR w dziedzinach pozyskiwania talentów oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W swoim wolnym czasie, Neil jest zaangażowany w trenowanie zespołu piłkarskiego w drużynie „Under 13” w Easingwold, sam także gra w piłkę. Jako zagorzały kibic rugby zawsze kiedy ma możliwość podczas pobytu w Północnym Yorku ogląda mecze Rugby Juniorów. Lubi również spacerować  oraz podróżować, co jest utrudnione, biorąc pod uwagę jego tryb pracy. Jego ulubionymi produktami R&R są lody na patyku Rowntree Fruit Pastille oraz Cadbury Crunchie Blast.